Reflexná masáž

Tento typ masáže je zameraný na ovplyvňovanie vnútorných orgánov ako aj vonkajších častí tela pomocou stimulácie konkrétnych reflexných bodov na chrbte alebo chodidlách klienta. Týmto dráždime receptory v reflexných zónach a zmenenou citlivosťou dokážeme diagnostikovať problém. Masírovaním týchto bodov aj následne dosiahnuť liečivé účinky na pohybový aparát alebo vnútorné orgány ku ktorým sa prenášajú nami vyvolané impulzy.

Pomocou reflexnej masáže dokážeme zlepšiť celkové prekrvenie svalov, alebo odstrániť problémy vyvolané ochorením. Táto liečebná metóda má veľmi pozitívne účinky pri migrénach, ochoreniach pečene, žalúdka, žlčníka, hrubého čreva, neurologických problémoch, poruchách prekrvenia alebo degradatívnych poruchách chrbtice a kĺbov ako je reumatoidná artritída (reuma).

Masáž sa vykonáva na sucho, bez použitia oleja alebo emulzie hĺbkovými hmatmi, ktoré môžu byť mierne bolestivé a nepríjemné, ale výsledky metódy sú výborné.

Neodporúča sa klientom s horúčkou, akútnym zápalom povrchových tkanív alebo chorobou orgánov, ktorá si vyžaduje chirurgické riešenie. Taktiež pri tehotenstve a infekčných alebo nádorových ochoreniach.

Objednať sa